Czytasz dzięki

Chińczycy już mają kopię Pokemon GO

AD
opublikowano: 20-07-2016, 11:45

Chiński debiut gry Pokemon GO, która już podbiła Amerykę i dużą część Europy, mocno się opóźnia. Spragnieni "rozszerzonej rzeczywistości" Chińczycy masowo pobierają więc jej chińską, uboższą podróbkę o nazwie "City Spirit GO".

City Spirit GO już jest najczęściej pobieraną aplikacją w chińskim AppStore. Gra powstała niedługo po rozpoczęciu testów wersji Beta Pokemon Go w Japonii i jest jedyną wypuszczoną przez dewelopera o nazwie Xiaoyu Sun. 

Zobacz więcej

Zrzuty ekranowe chińskiej gry "City Spirit GO"

ARC

City Spirit GO również polega na łapaniu na mapie realnego świata rysunkowych stworków, ale jest pozbawiona wielu elementów znanych z oryginału.

Przede wszystkim nie ma funkcji AR, pozwalającej zobaczyć stworka do złapania przez widok z kamery aparatu, jest to możliwe jedynie na integralnej mapie. Same stworki natomiast do złudzenia przypominają pokemony z gry Niantic/Nintendo. Tym najrzadszym, najważniejszym do upolowania jest żółty stworek z fioletowymi oczami, do złudzenia przypominający Pikachu.

Nie jest to jednak jedyna podróbka aplikacji Niantic w AppStore. Równie dużo pobrań ma w Chinach inna o nazwie "Go Catch ‘Em All".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane