Cordia zainteresowana Polnordem

opublikowano: 20-12-2019, 06:47

Polnord ujawnił informację o rozpoczęciu rozmów w sprawie zaangażowania kapitałowego przez węgierskiego dewelopera Cordia.

Potencjalnemu inwestorowi udostępniono dokumentację dotyczącą spółki i grupy kapitałowej. 

Due diligence:
Due diligence:
Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający w Cordia Polska, podmiotu, który przeprowadzi due diligence Polnordu.
Fot. Marek Wiśniewski

Jak zaznaczono, nie zostały podjęte żadne wiążące decyzje. 

Polnord jest w trakcie emisji 150 mln akcji serii T.  Spółka podała, że został osiągnięty próg jej powodzenia, wynoszący 75 mln zł. Wywołało to wzrost notowań o 22 proc. na sesji w czwartek 19 grudnia.

Cordia to jeden z czołowych węgierskich deweloperów, który niedawno wyemitował obligacje o wartości 575 mln zł na sfinansowanie inwestycji, głównie w Polsce.

Obecnie działalność sspółki kupiona jest na trzech głównych rynkach: węgierskim, polskim i rumuńskim. Niedawno Cordia zainwestowała także w pierwszy projekt w Hiszpanii, a nad Wisłą rozpoczęła realizację projektu Horyzont Praga w Warszawie.

– W naszych najbliższych planach są debiutanckie projekty w Gdańsku i Sopocie. Będziemy też kontynuować działalność w Krakowie i Warszawie. Analizujemy również możliwości rozwoju w Poznaniu i we Wrocławiu – mówił niedawno w "PB" Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w Cordii Polska.

Wartość rynkowa Polnordu to 71 mln zł. 20 proc. akcji dewelopera należy do Hanapety Holdings. Pozostałe akcje są w rękach m.in. BGK i kilku funduszy. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane