Corning otworzy drugą fabrykę

opublikowano: 21-11-2017, 22:00

Segro zbuduje kolejny obiekt dla producenta światłowodów z USA, który do 2,5 tys. etatów doda jeszcze 2 tys.

Ruszyła budowa nowego zakładu firmy Corning, amerykańskiego dostawcy rozwiązań dla sieci telekomunikacyjnych. Stanie obok istniejącego — w Segro Logistics Park Stryków.

Fotolia

Budynek będzie miał 39 tys. mkw. powierzchni i zostanie otwarty w III kw. 2018 r. Corning zatrudni w nim 2 tys. pracowników produkcyjnych i inżynierów. Corning Optical Communications działa w Polsce od 2001 r. W 2006 r. spółka przeniosła się do hali Segro — stając się pierwszym klientem dewelopera w Polsce — o powierzchni 43 tys. mkw., która jest największą fabryką spółki w Europie.

Ma tu magazyn, produkcję zmechanizowaną, produkcję ręczną oraz ośrodek badawczo-rozwojowy, który zajmuje się opracowaniem nowych produktów na rynki europejskie i globalne, a w tym roku obchodzi 10-lecie. Od 2010 r. działa także laboratorium testów produktów dla użytkownika końcowego. Zakład produkuje kable światłowodowe — rocznie tyle, że mogłyby 100 razy opleść kulę ziemską — i inne rozwiązania optyczne dla telekomunikacji. Tylko 1 proc. towarów trafia do Polski, reszta do pozostałych krajów Europy, na Bliski Wschód i do Afryki (EMEA). Pracuje tu 2,5 tys. osób.

Corning Optical Communications należy do Corninga, firmy istniejącej od ponad 160 lat z siedzibą w Corning w stanie Nowy Jork. Amerykański koncern zatrudnia blisko 35 tys. pracowników i ma 100 fabryk i biur na świecie. Centrala zarządzająca produkcją kabli światłowodowych i osprzętu telekomunikacyjnego w ponad 20 krajach znajduje się w Hickory w Północnej Karolinie. Działania w regionie EMEA koordynowane są z centrali w Berlinie.

Oprócz produkcji kabli światłowodowych Corning Optical Communications zajmuje się także pasywnymi elementami sieci telekomunikacyjnej, służącymi do zarządzania tym okablowaniem, np. rozdziałem okablowania, punktami koncentracyjnymi. Są to elementy, które zarządzają przesyłem sygnału, począwszy od centrum dystrybucji danych aż po gniazdko u końcowego odbiorcy. To także szafy, szuflady, puszki, mufy, moduły i kable.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane