Cydr rusza po crowdfunding

Firma Cydrownia chce zebrać 400 tys. zł na rozwój produkcji i dystrybucji.

Właściciele marek Cider Inn, Dzik Polski Cydr i Cydr Grójecki szukają poprzez platformę beesfund.com finansowania, ale i promocji dla swojej Cydrowni.  Przekonują, że to narodowy alkohol, w który warto, by zainwestował niejeden Polak. Wyemitowali 13.4 tys. akcji, każda o wartości 30 zł.

Robert Sieradzki (FOT. MW)
Robert Sieradzki (FOT. MW)
None
None

- Zachęcamy  do zakupienia naszych akcji i tym samym wspierania produkcji polskiego cydru. Chcemy rozwijać tę polską kategorię niskoprocentowego alkoholu także po to, by za jakiś czas podbijać polskim cydrem inne rynki Europy i świata – mówi Robert Sieradzki, prezes Cydrowni.

Robert Sieradzki od 25 lat działa w branży reklamowej. To właściciel i dyrektor kreatywny agencji reklamowej What, a wcześniej dyrektor kreacji agencji Martis i współzałożyciel Ad Fabriki.

 Dzięki pozyskanym pieniądzom na Cydrownię chce m.in. ustawić w sklepach w całej Polsce tysiące specjalnych regałów, które będą cydrowymi przewodnikami i zwiększyć w ten sposób dystrybucję, a kolejno również produkcję. Początki firmy sięgają 2013 r. Podaje, że do tej pory wyprodukowała około 300 tys. litrów jabłkowego trunku. Teraz mówi o zwiększeniu produkcji do 600 tys. litrów rocznie.

Na cydrowym pokładzie firma ma m.in. wieloletniego prezesa polskiego oddziału P&G Marka Kapuścińskiego jako przewodniczącego rady nadzorczej oraz Krzysztofa Szalwę, byłego prezesa Gadu-Gadu jako członka rady nadzorczej.

Więcej o Robercie Sieradzkim i jego cydrowym biznesie pisaliśmy TUTAJ>Marketingowiec pełną szklanką

Cydrownia to nie jedyny ostatnio przykład zebrania funduszy dla alkoholowego biznesu. Finansowanie zebrał w ten sposób Browar Inne Beczki, o którym pisaliśmy TUTAJ>>Akcja browar

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane