Czego chce pracownik

opublikowano: 12-12-2018, 22:00

Elastyczny model pracy, realny wpływ na rozwój firmy — m.in. tego oczekują zatrudnieni od pracodawców.

Już 81 proc. pracowników w Polsce chciałoby mieć możliwość elastycznego ustalania rozpoczęcia i końca pracy, w zależności od natężenia obowiązków zawodowych i prywatnych zobowiązań — wynika z raportu „Cztery osobowości — jeden rynek pracy”, zrealizowanego przez Antal we współpracy z Sodexo. W zamian są w stanie zaakceptować np. brak stałego miejsca pracy w biurze.

Dla 76 proc. przepytanych pracowników coraz ważniejszy jest również zdrowy styl życia i możliwość dbania o niego również w miejscu zatrudnienia. Z tego względu istotne okazują się dla nich benefity, takie jak „owocowe poniedziałki”, konsultacje z dietetykiem czy karty lunchowe.

Rośnie również liczba osób, które odczuwają potrzebę posiadania realnego wpływu na to, co dzieje się w pracy. 92 proc. ankietowanych chciałoby m.in. włączać się w działania związane z rozwojem firmy, a także wspomagać dział zasobów ludzkich. Zależy im również na samodzielnym wybieraniu benefitów pozapłacowych lub szkoleń. Chcą też angażowaćsię w akcje społeczne i charytatywne organizowane przez pracodawcę. Ponadto 97 proc. zatrudnionych preferuje możliwość wyboru wygodnego ubioru, a w miejscu zatrudnienia liczy na swobodną atmosferę i otwartą komunikację.

— Funkcjonowanie na współczesnym rynku pracy opiera się przede wszystkim na partnerstwie oraz wzajemnej satysfakcji pracownika i pracodawcy. Tylko holistyczne podejście do modelu współpracy, znajomość potrzeb i preferencji oraz dostosowanie oferty do panujących standardów może przełożyć się na sukces i obopólne korzyści — podsumowuje Artur Skiba, prezes spółki Antal.

Sprawdź program warsztatu "ROI w HR", 10.01.2019, Warszawa >>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paulina Kostro

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu