Dell sygnalizuje duży popyt na serwery. Kolejny impuls wzrostowy dla branży AI

Marek DruśMarek Druś
opublikowano: 2025-10-07 15:18

Akcje Dell Technologies drożeją o ponad 6 proc. w hadlu przedsesyjnym po tym jak amerykańska spółka podwyższyła prognozy. Uzasadniła to dużym popytem na serwery wykorzystywane w centrach danych obsługujących sztuczną inteligencję, informuje Reuters.

Posłuchaj
Speaker icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl
Subskrypcja

Dell oczekuje obecnie, że jego skonsolidowane roczne przychody wzrosną o 7-9 proc. To znaczące podwyższenie dotychczasowej prognozy, która wskazywała wzrost o 3-4 proc. w tym samym okresie. Spółka podwyższyła również prognozę wzrostu skorygowanego rocznego zysku na akcje do 15 proc. Wcześniej było to 8 proc.

W 2024 roku Dell miał 88,4 mld USD przychodów i 3,2 mld USD zysku netto. Rozwodniony zysk na akcję, liczony według GAAP, wynosił 4,36 USD.

Prezes Michael Dell podkreślił we wtorek w komunikacie, że “ klienci są spragnieni sztucznej inteligencji oraz mocy obliczeniowej, pamięci masowej i technologii sieciowych, które dostarczamy, aby wdrażać inteligentne rozwiązania na dużą skalę”.

Akcje Della drożeją w handlu przedsesyjnym o ok. 6 proc. W tym roku wartość spółki zwiększa się o ponad 26 proc.