Deweloper szuka kapitału

GRA
19-04-2010, 00:00

Celtic Property

Celtic Property

Developments szuka

inwestora i rozważa

wejście na giełdę. Decyzja

zapadnie do końca roku.

Celtic Property Developments (CPD), deweloper działający głównie w Warszawie, szykuje się do podjęcia strategicznych decyzji.

— Rozważamy dwie opcje. Po pierwsze, szukamy inwestora. Po drugie, rozważamy wejście na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych — mówi Michalina Wiczkowska z CPD.

Inwestora firma szuka już od zeszłego roku. Wtedy ogłosiła, że szuka podmiotu, który przejmie ją łącznie z portfelem projektów. Przy transakcji doradzać miała firma Jones Lang LaSalle, a spółkę wyceniono wtedy na 400 mln EUR.

— Wciąż trwają rozmowy z inwestorami. Interesują nas zarówno podmioty finansowe, jak i branżowe — deklaruje Michalina Wiczkowska.

Jeśli chodzi o giełdę, to decyzji jeszcze nie ma. Na wszelki wypadek spółka się przygotowuje. W tym celu zamierza zarejestrować działalność w Polsce (siedziba jest na Cyprze). Połączy się więc ze spółką należącą do kancelarii Oleś Rodzynkiewicz.

— Ostateczna decyzja w sprawie wejścia na parkiet i pozyskania inwestora zapadnie do końca roku — zapowiada Michalina Wiczkowska.

CPD weźmie pod uwagę zarówno koniunkturę na rynku giełdowym, jak i na rynku deweloperskim. Przyjrzy się też deweloperskim debiutantom na GPW.

CPD realizuje projekty głównie w Polsce. W portfelu ma m.in. teren dawnej fabryki traktorów w Ursusie. Chodzi o kompleks mieszkaniowy o powierzchni 60 tys. mkw. Ma też w portfelu aktywa w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, na Węgrzech i w Czarnogórze. Z oficjalnych informacji wynika, że zarządza aktywami wartości 1 mld euro

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Deweloper szuka kapitału