Dostał wysypki przez iPada

AD, AP
14-07-2014, 11:11

Nikiel zawarty w obudowach najnowszych urządzeń takich jak iPody, tablety i smartfony może bardzo uczulać ich użytkowników - ostrzegają amerykańscy alergolodzy. Diagnozę postawiono dzięki przypadkowi chłopca z uporczywą wysypką.

Do szpitala w San Diego trafił 11-letni chłopiec ze swędzącymi plamami na ciele, odpornymi na działanie stosowanych zwykle środków. Wysypka była na tyle dokuczliwa, że chłopiec nie chodził do szkoły.

Uczulenie na nikiel zawarty w obudowach m.in. iPodów występuje już u 24 proc. dzieci badanych testami alergicznymi w USA (FOT. Bloomberg)
Zobacz więcej

Uczulenie na nikiel zawarty w obudowach m.in. iPodów występuje już u 24 proc. dzieci badanych testami alergicznymi w USA (FOT. Bloomberg)

Po testach alergicznych okazało się, że ma uczulenie na nikiel i szybko powiązano ten fakt z częstym używaniem przez młodego pacjenta tabletu od Apple'a. Pierwiastek ten jest stosowany w obudowach iPodów, smartfonów i laptopów.

- W ostatnich latach obserwujemy nasilenie występowania alergii na nikiel, zwłaszcza u dzieci - przyznaje cytowana przez Associated Press dr Sharon Jacob, dermatolożka z  Rady Children's Hospital w San Diego, gdzie leczono chłopca. Według zbieranych przez nią danych uczulenie na ten pierwiastek jest jednym z najdokuczliwszych i ma go już 25 proc. badanych testami alergicznymi dzieci. Dekadę temu odsetek ten wynosił 17 proc.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, AP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Dostał wysypki przez iPada