Doświadczony menedżer wzmocni producenta gier

opublikowano: 17-11-2022, 16:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Do kadry zarządzającej Drago Entertainment dołączył Piotr Żygadło.

Piotr Żygadło, który do lutego był prezesem All in! Games, dołączył do kadry menedżerskiej notowanego na NewConnect studia deweloperskiego Drago Entertainment. Objął funkcję chief operating officer (COO), a jego rolą będzie m.in. planowanie strategii firmy i jej wdrażanie oraz nadzór nad pracą wszystkich działów.

— Realizując kolejne kamienie milowe wyznaczone w 2021 r., przyszedł czas na przygotowanie strategii rozwoju Drago na kolejne lata. Cieszę się, że rolę COO objął Piotr Żygadło. Jestem przekonana, że jego kompetencje i bogate doświadczenie zawodowe otworzą przed naszą firmą nowe możliwości rozwoju — mówi Joanna Tynor, prezes Drago Entertaiment.

Piotr Żygadło to menedżer o ponad 20-letnim doświadczeniu w branży gamedev, który w swoim dorobku ma kilkadziesiąt premier gier na PC, konsole i platformy mobilne. Pełnił funkcje kierownicze i dyrektorskie m.in. w Artifex Mundi i Robot Gentelman.

— Piotr skoncentruje się m.in. na umacnianiu pozycji Drago w segmencie wydawniczym — informuje szefowa Drago Entertaiment.

Informacja o umacnianiu pozycji Drago w segmencie wydawniczym jest o tyle ciekawa, że do tej pory wydawcą większości gier studia było Movie Games, które jest właścicielem 10 proc. jego akcji. Było wydawcą m.in. hitu sprzedażowego „Gas Station Simulator” czy „Tresure Hunter Simulator”. Wychodzenie na niezależność w tym segmencie może oznaczać poluzowywanie więzów z Movie Games. Notabene w październiku Drago Entertainment wypowiedziało Movie Games VR umowę ramową dotyczącą ścisłej współpracy w zakresie realizacji gier z jej portfolio w technologii wirtualnej rzeczywistości. Podpisało list intencyjny w sprawie współpracy w tym zakresie z notowanym na NewConnect Gamedust.

Drago Entertainment to jedno z najcenniejszych aktywów w portfolio Movie Games. Należący do niego pakiet akcji ma wartość około 5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane