Duzi też odczują spowolnienie

AB
20-08-2008, 00:00

W III kwartale pogorszą się wyniki małych i średnich spó-łek. Pierwsze symptomy było już widać. Gorsze wyniki zanotują również duże spółki, choć to dopiero początek trendu zniżkowego zysków. Pogorszenie koniunktury dotyka też wielkie firmy, choć z opóźnieniem.

Eksporterzy nadal mają pod górkę. Nie dość, że nasza waluta jest silna, to jeszcze mamy duże spowolnienie w eksporcie i spowolnienie gospodarek na całym świecie. Spółki, które nie są nastawione na eksport, też odczują te tendencje. Dobrych wyników spodziewam się po branży informatycznej, która działa realizując długoterminowe kontrakty. Budownictwo infrastrukturalne również będzie miało się dobrze

dzięki nowym kontraktom (np. Mostostal Warszawa, ABM Solid czy Trakcja Polska). Gorszych od przewidywanych wyników spodziewam się po detalistach, którzy zaczną odczuwać skutki spowolnienia naszej gospodarki.

Grzegorz Mielcarek

dyrektor rynku akcji w Investors TFI

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Duzi też odczują spowolnienie