Facebook rusza z roadshow

WST, BLOOMBERG
opublikowano: 04-05-2012, 00:00

GIEŁDA

Facebook, właściciel najpopularniejszego na świecie portalu społecznościowego, oczekuje, że być może już w przyszłym tygodniu rozpocznie działania marketingowe związane z pierwotną ofertą swoich akcji (IPO) — donosi Bloomberg, powołując się na osoby zbliżone do transakcji.

Plany nie zostały jeszcze oficjalnie upublicznione. Zarządzający spółką ruszą z tzw. roadshow, by przedstawić ofertę potencjalnym inwestorom. Taki proces trwa zwykle około dwóch tygodni. Oznaczałoby to, że Facebook mógłby przeprowadzić ofertę jeszcze w tym miesiącu.

Spółka już w lutym złożyła u nadzorcy rynku dokumenty wymagane przy debiucie na giełdzie. Facebook, który posiada ponad 900 mln użytkowników, chce pozyskać z rynku około 5 mld USD, co byłoby największym IPO w historii spółek internetowych.

Wartość firmy szacowana jest na 75 do 100 mld USD. Akcje spółki mają wejść na Nasdaq i prawdopodobnie będą kwotowane pod symbolem „FB”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, BLOOMBERG

Polecane