Feerum: eksport i sprzedaż krajowa mają dawać po 50 proc. przychodów

ISBnews
opublikowano: 06-11-2013, 15:41

Feerum chce, aby docelowo przychody z rynku polskiego i zagranicy stanowiły po połowie całkowitej sprzedaży firmy. Spółka zamknie bieżący rok marżą brutto na sprzedaży przekraczającą 23%, a w kolejnych latach rentowność na tym poziomie ma wynosić 24-25%, poinformował członek zarządu Piotr Wielesik.

"Chcemy, by eksport i kraj stanowiły po 50% naszych przychodów, wobec 84% udziału Polski w sprzedaży po III kw. 2013. Marża brutto na sprzedaży po tym okresie wyniosła 22,8%, ale na koniec roku będzie powyżej 23%, a następne lata przyniosą zwyżkę do 24-25%" - powiedział Wielesik podczas konferencji prasowej.

Firma zrealizowała zamówienie na rynku mongolskim, projektuje dla firmy z USA i liczy, że w dłuższym terminie Ukraina stanie się strategicznym rynkiem, gdyż według słów przedstawicieli Feerum, luka magazynowa w tym kraju jest wielkości całego polskiego rynku spichlerzy.

Prezes Feerum Daniel Janusz dodał, że podwyższona niedawno prognoza finansowa spółki na 2013 rok jest bezpieczna. "To, co zostało do jej wypełnienia mamy w portfelu w postaci 26 umów na ok. 16 mln zł i ich realizacja zależy tylko od nas i pogody. Liczę, że możemy nawet zaskoczyć pozytywnie" – wskazał Janusz.

Spółka dostrzega dalszy wzrost popytu na elewatory w Polsce i za granicą, w związku z czym intensyfikuje działania sprzedażowe. W ocenie zarządu „potencjalny" portfel pozwala patrzeć optymistycznie na 2014 rok. "Tylko w październiku spółka podpisała kolejne umowy na ok. 12 mln zł, które będą realizowane w I półr. 2014 r. A zaraz jedziemy na targi branżowe w Hanowerze. Ceny materiałów są ustabilizowane na satysfakcjonującym poziomie. Konkurencyjne ceny usług budowlanych spowodowane zastojem w branży mają pozytywny wpływ na nasze koszty działalności. Nasza strategia to dynamiczny wzrost skali działalności" - zaznaczył prezes Feerum.

Według wypowiedzi członków zarządu Feerum, w zakresie sprzedaży, produkcji oraz systemu zarządzania, firma przygotowywana jest, aby podołać rocznym przychodom przekraczającym 100 mln zł.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Feerum: eksport i sprzedaż krajowa mają dawać po 50 proc. przychodów