Ferrari Lennona znów pod młotek

AD. Bloomberg
opublikowano: 15-05-2013, 11:36

Słynne niebieskie ferrari 330GT 2+2 Coupe, które John Lennon kupił sobie zaraz po zdobyciu prawa jazdy będzie wystawione na aukcji domu Bonhams w lipcu. O ile właściciel znów się nie wycofa.

Przedsprzedażowa wartość auta szacowana jest na 180-220 tys. GBP(336 tys. USD), choć Lennon kupił je w 1965 r. za 6,5 tys. Eksperci twierdzą, że przy szalonym dniu może pójść nawet za równowartość 10 mln USD! Cenę podbija nie tylko słynny właściciel, historia wozu i jego doskonały stan techniczny (w latach 90. przeszło dogłębną renowację), ale też sytuacja na rynku takich dóbr

Jasnoniebieskie ferrari  330 GT 2+2 Coupe John Lennon kupił sobie w 1965 r. zaraz po otrzymaniu prawa jazdy. To nim pojechał z Londynu do rodzinnego Liverpoolu. I choć niedługo potem kupił sobie następne - limuzynę Rolls-Royce Phantoma V. - ferrari trzymał
Jasnoniebieskie ferrari 330 GT 2+2 Coupe John Lennon kupił sobie w 1965 r. zaraz po otrzymaniu prawa jazdy. To nim pojechał z Londynu do rodzinnego Liverpoolu. I choć niedługo potem kupił sobie następne - limuzynę Rolls-Royce Phantoma V. - ferrari trzymał "dla szybkości". (FOT. Bonhams via Bloomberg)
None
None

- W tej chwili mamy prawdziwy szał na ferrari - przyznaje w rozmowie z Bloombergiem John Collins, dealer z południowej Anglii. Jego zdaniem powodem są zarówno nowicjusze, jak i zwykli spekulanci.

12 lipca na Bonhams Goodwood Festival w Chichester będą mieli niebywałą gratkę. Niebieskie ferrari, należące swego czasu do słynnego Beatlesa i opiewane przez niego w piosenkach już raz było wystawione na sprzedaż w lutym 2011 r., jednak jego obecny właściciel - według dilerów znany kolekcjoner i kierowca Paul Vestey - wycofał je, bo "był do auta zbyt przywiązany".

Sam John Lennon miał nim przejechać jedynie 32 tys. km, a auto było po jego śmierci  przemalowane na czerwono. Powróciło do pierwotnego wyglądu w latach 90.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD. Bloomberg

Polecane