Firmy komputerowe poprawiają wycenę

Marek Druś, Przemysław Barankiewicz
15-03-2002, 00:00

Na giełdach w Azji przeważały w czwartek dobre nastroje. Rynek japoński zakończył sesję zwyżką, dzięki poprawie wyceny udziałów spółek z branży komputerowej. Spadały kursy producentów chipów.

W ciągu czterech ostatnich tygodni giełda japońska była najdynamiczniej rosnącym rynkiem na świecie. W czwartek największym popytem cieszyły się w Tokio akcje spółek z branży komputerowej. Przyczyniło się do tego podniesienie przez IDC prognozy tegorocznego wzrostu liczby zamówień pecetów z 1,8 do 3 proc. Zdecydowanie wzrosła cena udziałów Kyocery i Advantest, które produkują sprzęt do budowy m.in. pamięci komputerowych. W górę poszedł kurs akcji Sony, producenta konsol do gier. Na Tajwanie i w Singapurze akcje producentów chipów taniały, do czego przyczyniło się obniżenie prognozy wyników Intela.

W Hongkongu drożały udziały deweloperów. Stało się tak po tym, gdy Sun Hung Kai Properties, druga pod względem wielkości spółka branży, zapowiedział poprawę zysków w drugiej połowie roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Przemysław Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Firmy komputerowe poprawiają wycenę