Czytasz dzięki

Francja: Strajk marynarzy promów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 21-09-2005, 20:15

Ponad 1500 pasażerów było zablokowanych w nocy z wtorku na środę w porcie marsylskim z powodu nieoczekiwanego strajku marynarzy obsługujących linie promowe do Algierii i na Korsykę.

Ponad 1500 pasażerów było zablokowanych w nocy z wtorku na środę w porcie marsylskim z powodu nieoczekiwanego strajku marynarzy obsługujących linie promowe do Algierii i na Korsykę.

    Statki, które miały odpłynąć w tych kierunkach, były unieruchomione od wtorkowego popołudnia przy nabrzeżu portu przez strajk marynarzy ze związku CGT, protestujących przeciwko planom prywatyzacji Publicznej Spółki Corse-Mediterranee (SNCM). Strajk został przedłużony na środę i będzie trwał do podjęcia nowej decyzji.

    Prom "Méditerranee", który we wtorek miał wypłynąć do Algierii, i drugi - "Napoleon Bonaparte", który miał płynąć do Bastii, zostały zablokowane przy nabrzeżu przez marynarzy. Pasażerowie spędzili noc w porcie lub znaleźli nocleg w mieście.

  Pasażerom, którzy czekali pod gołym niebem, zaproponowano w środę przejazd do portu w Tulonie (30 km na wschód od Marsylii), skąd również odchodzą statki w kierunku Algierii i Korsyki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane