G20 krytykuje Polskę

opublikowano: 20-12-2013, 10:01

Rada Stabilności Finansowej podsumowała realizację zmian przepisów finansowych mających zapobiec następnemu kryzysowi, informuje Reuters.

Cztery z 20 wiodących światowych gospodarek (G20) nie wywiązały się ze swoich zobowiązań z czasu kryzysu finansowego, by wprowadzić przepisy, które uczyniłyby bank i rynki bezpieczniejszymi, informuje Reuters.

FSB, na której czele stoi Mark Carney, prezes Banku Anglii, poinformowała jak kraje członkowskie realizują swoje zobowiązani.

Celem jest “wymienienie i zawstydzenie” opieszałych krajów, które nie wprowadzają nowych przepisów wymagających by nadzory finansowe w pełni współpracowały, by banki i inne instytucje nie mogły wykorzystywać luk.

FSB poinformowała, że Argentyna, Indonezja, Rosja i Turcja muszą wykazać większe zaangażowanie.

10 innych państw, które nie są członkami G20 zostało podobnie ocenionych – Polska, Bahamy, Chile, Izrael, Malezja, Grecja, Mauritius, Barbados, Kolumbia i Węgry.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / G20 krytykuje Polskę