Gdynia rozwiąże węzeł

MIR
29-01-2008, 00:00

Inwestycja za 90 mln zł, realizowana przy wsparciu unijnym, za trzy lata odblokuje ruch w centrum miasta.

Inwestycja za 90 mln zł, realizowana przy wsparciu unijnym, za trzy lata odblokuje ruch w centrum miasta.

Gdynia przystępuje do kolejnej potężnej inwestycji, która ucieszy zwłaszcza kierowców. W ciągu trzech lat władze miasta planują rozbudowę układu drogowego węzła św. Maksymiliana (dawniej Nowotki) wraz z budową tunelu drogowego pod tzw. drogą gdyńską, torami SKM i PKP. Koszt inwestycji szacowany jest na 85-90 mln zł (bez VAT).

— Mamy już całą dokumentację. Czekamy na rozstrzygnięcia dotyczące kilku prywatnych działek i pozwoleń na budowę. Na przełomie kwietnia i maja przekażemy projekt do wydziału realizacji inwestycji — mówi Zbigniew Bibrzycki z urzędu miasta.

Przetarg ma być rozstrzygnięty do 15 grudnia 2008 r., a prace obejmujące m.in. budowę tunelu dla pieszych pod ulicami Władysława IV i Świętojańskiej, łącznika pod torami PKP i SKM, wiaduktu kolejowo-drogowego i kładki dla pieszych potrwają 20 miesięcy.

Inwestycja będzie wsparta pieniędzmi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-13.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Gdynia rozwiąże węzeł