Giełdowy flesz

KZ
opublikowano: 10-07-2007, 00:00

Kredyt Inkaso

+11,1%

Już trzecia zawarta wczoraj transakcja akcjami Kredyt Inkaso spowodowała, że notowania spółki windykacyjnej przekroczyły górne widełki. Wyskok kursu był o tyle ciekawy, że wczoraj do obrotu weszło 3,745 mln walorów serii A, należących do starych akcjonariuszy. Do tej pory notowane było tylko 1,25 mln praw do akcji nowej emisji. Start z wyższego pułapu na wczorajszej sesji to dobra okazja dla dotychczasowych właścicieli, by choć częściowo zrealizować pokaźny zysk. Tym bardziej że zdjęta została już blokada, nałożona na 3,43 mln walorów serii A.

W prospekcie emisyjnym ich posiadacze zobowiązali się do niezbywania papierów przez 12 miesięcy od debiutu, chyba że kurs choć raz wzrośnie o 25 proc. w stosunku do ceny emisyjnej. Ta wynosiła 12 zł, a lock-up zdjęto już kilka dni po premierowej sesji.

HTL-Strefa

+4,1%

Akcjonariuszom HTL-Strefy, producenta nakłuwaczy, wracają dobre nastroje. Kurs wzrósł wczoraj o 5 proc. i w trakcie sesji przebił poziom 100 zł, ostatni raz widziany dwa miesiące temu. Daje to nadzieję na wyjście z trendu spadkowego, trwającego od listopada 2006 r.

Sygnał zmiany trendu nie był jednak zbyt przekonujący, bo zwyżce towarzyszył niewielki wolumen obrotu.

Akcje spółki powoli wracają jednak do łask inwestorów po rozczarowaniu, jakim były słabsze niż oczekiwano wyniki z 2006 r. oraz obniżenie o jedną czwartą prognozy zysków na 2007 r. (do 20,5 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu