Główne indeksy tokijskiej giełdy zanotowały niewielki spadek

(Marek Druś)
opublikowano: 03-02-2005, 08:44

Giełda w Tokio zakończyła spadkiem dziewiątą sesję z ostatnich trzynastu. Nastroje pogorszyły pojawiające się w ostatnich dniach redukcje prognoz wyników kwartalnych i rocznych. Nikkei i Topix, główne indeksy rynku, kończyły sesję 0,2 proc. zniżką.

Giełda w Tokio zakończyła spadkiem dziewiątą sesję z ostatnich trzynastu. Nastroje pogorszyły pojawiające się w ostatnich dniach redukcje prognoz wyników kwartalnych i rocznych. Nikkei i Topix, główne indeksy rynku, kończyły sesję 0,2 proc. zniżką.

Zgodna z oczekiwaniami decyzja Fed o podwyższeniu stóp procentowych nie wywołała wyraźnej reakcji na największej azjatyckiej giełdzie. Dolar umocnił się lekko wobec jena. Japońskie banki kupowały go licząc na wzrost popytu na amerykańskie aktywa denominowane w dolarach.

Konica Minolta jest jedną z japońskich spółek, które w ostatnich dniach przyznały, że nie osiągną prognozowanych wyników. Producent cyfrowych aparatów fotograficznych i sprzętu biurowego zapowiedział, że jego zysk w obecnym kwartale będzie o 20 proc. niższy od zapowiadanego.

Staniały akcje banków. W prasie pojawiły się informacje, że Sumitomo Mitsui Financial Group będzie zmuszony do podwyższenia rezerw na tzw. trudne kredyty. Akcje banku wyraźnie staniały, podobnie jak ceny papierów UFJ Holdings i Mitsubishi Tokyo Financial Group.

Spadły kursy Hondy i Nissana. Nie zmienił się kurs Toyoty. Największy japoński producent samochodów poinformował po sesji o 3,5 proc. wzroście kwartalnego zysku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane