Gosiewski: Najlepszym kandydatem PO na marszałka jest Tusk

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 11:32

Polityk PiS Przemysław Gosiewski uważa, że najlepszym kandydatem na marszałka Sejmu ze strony PO jest szef tej partii Donald Tusk. "Drugą co do ważności osobą w państwie powinien być lider drugiego co do wielkości klubu parlamentarnego" - powiedział dziennikarzom we wtorek w Sejmie Gosiewski.

Polityk PiS Przemysław Gosiewski uważa, że najlepszym kandydatem na marszałka Sejmu ze strony PO jest szef tej partii Donald Tusk. "Drugą co do ważności osobą w państwie powinien być lider drugiego co do wielkości klubu parlamentarnego" - powiedział dziennikarzom we wtorek w Sejmie Gosiewski. 

Zdaniem Gosiewskiego, kandydatura Bronisława Komorowskiego na marszałka jest dla PiS "trudna". "Marszałkiem powinna być osoba o takim autorytecie i takiej osobowości, która jest w stanie właściwie zorganizować pracę"  - podkreślił Gosiewski.

"Mamy nadzieję, że kandydatem będzie Tusk" - zaznaczył polityk PiS. 

PAP dowiedziała się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do kierownictwa PiS, że jeśli PO nie zadeklaruje wejścia do rządu, kandydatem, którego PiS poprze na marszałka Sejmu będzie Józef Zych (PSL). Sam Zych powiedział we wtorek PAP, że nie otrzymał żadnej oficjalnej propozycji objęcia urzędu marszałka Sejmu.

Gosiewski powiedział, że PiS opowiada się za tym, aby Sejm miał pięciu wicemarszałków. Zgodnie z regulaminem Izby, Sejm w drodze uchwały decyduje o liczbie wiecemarszałków. Gosiewski zaznaczył, że projekt takiej uchwały jest przygotowywany. I dodał, że kandydatem PiS na wicemarszałka jest Marek Jurek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane