Czytasz dzięki

Hulaj noga, reguł nie ma

opublikowano: 16-08-2019, 06:00

Światowa rewolucja w poruszaniu się po mieście nie ominęła Polski. Elektryczne hulajnogi błyskawicznie się rozprzestrzeniają wywołując skrajne emocje - od zachwytów nad ich praktycznością po złorzeczenia na temat bezpieczeństwa w ruchu.

Mało jest usług, które w tak szybkim czasie zdobyły taką rzeszę użytkowników. Z przejazdów hulajnogami korzysta w Polsce ok. 200 tys. osób, o 200 tys. więcej niż przed rokiem. Samych urządzeń, które można wypożyczyć na minuty, jest zaś ok. 7,5 tysiąca. O 7,5 tysiąca więcej niż przed rokiem.

W tym odcinku „Pulsu Biznesu do słuchania” spojrzymy na hulajnogowy boom z kilku perspektyw. Anatomię tego rynku przedstawi Adam Jędrzejewski, prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto. Porozmawiamy też z rywalizującymi ze sobą firmami – polskim blinkee.city, dowodzonym przez Marcina Maliszewskiego, a także amerykańskim gigantem, firmą Bird, którą reprezentować będzie jej wiceprezes Patrick Studener. Będzie też o tym, jak władze największej areny walki hulajnogowej w Polsce, czyli ulic Warszawy, patrzą na ten bój, o czym opowie wiceprezydent tego miasta Robert Soszyński. Na koniec o tym, jak powinno się zwiększyć bezpieczeństwo hulajnogistów i pieszych poradzi Sylwester Pawłowski z Safety Logic.

Wszystkie odcinku „Pulsu Biznesu do słuchania” znajdziecie na stronie pb.pl/dosluchania oraz w Waszych aplikacjach podcastowych, takich jak SoundCloud, Spotify czy Lecton.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane