Inwestorzy lubują się w telemedycynie

opublikowano: 20-12-2020, 20:00

Ponad 800 mln USD na świecie i 15 mln USD w Polsce – to największe finansowania telemedycznych spółek.

O telemedycynie zrobiło się szczególnie głośno z powodu ograniczonego dostępu do opieki lekarskiej w wyniku pandemii. Okazuje się, że i w tym sektorze prym wiodą Stany Zjednoczone. Wśród pięciu spółek, które pozyskały na przestrzeni lat największe finansowanie, aż cztery pochodzą z USA – wynika z danych serwisu Crunchbase. Liderem jest platforma telemedyczna Amwell. W dziewięciu rundach inwestycyjnych od 2007 r. zdobyła 811 mln USD. Ranking top 5 zamyka chiński start-up Miaoshou Doctor. Zainwestowano w niego w ciągu ponad trzech lat 248,5 mln USD.

Z polskich firm najwyższym wynikiem może pochwalić się Infermedica, wykorzystująca sztuczną inteligencję do diagnozowania pacjentów. Pozyskała dotychczas od inwestorów 15 mln USD, z czego 10,25 mln USD w tym roku – na ekspansję w USA i Niemczech. Za plecami Infermediki plasują się StethoMe i HomeDoctor. Spółek telemedycznych jest u nas więcej. Nestmedic zaktualizował jesienią strategię dotyczącą rozwoju, Healthnomic zapowiedział plan wejścia na NewConnect i szuka inwestorów, a Higo Sense zamierza w I kw. 2021 r. wprowadzić na rynek zestaw umożliwiający złożenie m.in. otoskopu, stetoskopu i kamery obrazowania gardła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane