Jaka jest twoja siła przyciągania

KOMENTARZ PARTNERA: JACEK KOWALSKI, członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Orange Polska
opublikowano: 22-06-2016, 22:00

Już w 2008 r. w Orange wiedzieliśmy, że tylko skuteczne, zaplanowane i długofalowe inwestowanie w działania employer branding umożliwi nam pozyskiwanie najlepszych kandydatów na rynku bez względu na zmieniające się warunki gospodarcze.

Zmiany technologiczne i rynkowe zachodzą w szybkim tempie. Musimy działać dynamicznie, aby móc skutecznie konkurować i przyciągać najlepszych ekspertów z poszukiwanymi kompetencjami. To stanowi coraz większe wyzwanie. Pracownicy są dużo bardziej mobilni, a nowe pokolenia nie cechuje już taka lojalność i przywiązanie do jednego pracodawcy jak choćby w przypadku generacji X. Firmy tworzą zatem swoją strategię pozyskiwania najlepszych kandydatów oraz składają obietnicę obecnym pracownikom wyrażaną w postaci EVP — Employee Value Proposition.

Czym tak naprawdę jest EVP?

To nic innego jak deklaracja tego, czego pracownicy mogą się spodziewać w firmie. Na jakie wartości, metody i zachowania pracodawca zwraca szczególną uwagę.

Wartości te powinny z jednej strony współgrać z komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną firmy, a z drugiej — mieć potwierdzenie w działaniu organizacji. Codziennie potwierdzamy jakość naszej oferty, konfrontując się z opiniami wyrażanymi m.in. w mediach społecznościowych. Nie zawsze się z nimi zgadzamy, ale zawsze jest to dla nas ważny sygnał.

Skutecznie radzimy sobie z pozyskaniem bardzo dobrych kandydatów, bo liczy się kompleksowa oferta firmy. W Orange codziennie tworzymy przestrzeń, w której pracownicy mogą realizować potrzeby naszych klientów, ale także spełniać swoje ambicje. Zapewniamy także pracownikom możliwość wykorzystania talentów i zainteresowań niezwiązanych z pracą. Nasz program wolontariatu jest jednym z największych w Polsce.

Za nasze działania zostaliśmy nagrodzeni trzema Złotymi Spinaczami w 2014 i 2015 r. oraz nagrodą główną w konkursie EB Kreator w kategorii Najlepsza Kampania Employer Branding 2014 — „Orange to przestrzeń dla wiecznie ciekawych”.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KOMENTARZ PARTNERA: JACEK KOWALSKI, członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Orange Polska

Polecane