Jedna czwarta Polnordu wystawiona na sprzedaż

opublikowano: 17-01-2019, 20:45

Grupa akcjonariuszy zawarła porozumienie. Wyraźnie sugeruje, że chce sprzedać akcje w wezwaniu.

TFI PZU, PKO Bank Polski, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Neptun FIZAN i PZU Życie zawarły porozumienie, którego celem jest dokonanie wspólnego przeglądu opcji strategicznych dotyczących akcji deweloperskiego Polnordu jakimi dysponują oraz ustalenie zasad zbywania tych akcji. Członkowie porozumienia zobowiązali się, że podejmą wszelkie dopuszczalne i racjonalnie uzasadnione działania zmierzające do sprzedaży wszystkich akcji Polnordu, „w szczególności w drodze odpowiedzi na wezwanie”.

Zobacz więcej

fot. Tomek Pikuła

TFI PZU, PKO Bank Polski, Bank Gospodarstwa Krajowego dysponują łącznie 23,56 proc. walorów dewelopera. Zaangażowanie Neptun FIZAN i PZU Życie jest na tyle małe, że nie wymaga ujawnienia, ale można założyć, że cała piątka ma jedną czwartą wszystkich akcji.

OFE PZU Złota Jesień ma 5,29 proc. akcji, ale nie jest stroną porozumienia, w które zaangażowane są inne podmioty z grupy PZU.

Największym akcjonariuszem Polnordu jest londyński fundusz Duet. Dysponuje 20,08 walorów. Deweloper przekazał niedawno komunikat o otrzymaniu od Duetu pisma, w którym zadeklarował, że nie zamierza sprzedawać „żadnych” akcji w wyniku prowadzonego od lutego 2018 r. przeglądu opcji strategicznych Polnordu.

Duet ma szereg pretensji do obecnych władz dewelopera. Najciekawsze jest jednak to, że zażądał zwołania walnego podczas którego zostanie m.in. powołany rewident do zbadania prowadzenia przez zarząd Polnordu rozmów z innym londyńskim funduszem - Catalyst Capital - lub podmiotami z nim powiązanymi, udostępniania tym podmiotom dokumentacji wewnętrznej Polnordu (due diligence) oraz sposobu komunikacji tych spraw rynkowi kapitałowemu przez zarząd Polnordu.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy