Kerry grozi Rosji kolejnymi sankcjami

PAP
opublikowano: 08-04-2014, 17:00

Podejmowane przez Rosję bezprawne wysiłki, by zdestabilizować Ukrainę przy pomocy opłacanych agentów, są nie do przyjęcia - powiedział we wtorek szef dyplomacji USA John Kerry. Zagroził Rosji dalszymi sankcjami, jeśli będzie ona kontynuować prowokacje.

Zobacz więcej

John Kerry, fot. Bloomberg

"To, co widzimy od 48 godzin: rosyjskich prowokatorów i agentów działających na wschodzie Ukrainy, mówi nam, że zostali tam wysłani, by stworzyć chaos. To jest nie do przyjęcia. Ze strony Rosji widzimy bezprawne wysiłki, by zdestabilizować suwerenny kraj i stworzyć kryzys przy pomocy opłacanych agentów" - powiedział we wtorek Kerry w Senacie.

Zapowiedział, że "jeśli Rosja będzie kontynuować prowokacje", USA zaostrzą sankcje wobec niej. "Jesteśmy gotowi obłożyć sankcjami (rosyjski) sektor energetyczny, bankowy, wydobywczy. To wszystko jest na stole" - powiedział.

Dodał, że w rozmowie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem uzgodnili, że spotkają się "w Europie w przyszłym tygodniu", by wraz z przedstawicielami Ukrainy i UE rozmawiać o deeskalacji sytuacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu