Kolejna zmiana nastrojów na Wall Street

Ostatnie sesje na amerykańskich giełdach cechują się znacznym wahaniem nastrojów wśród inwestorów. To przekłada się na wzrost niepewności i nerwowości, co nie jest czynnikiem zachęcającym do szerszego inwestowania na giełdzie, pozostawiając pole inwestorom nastawionym na spekulacje.

W czwartek znów do głosu doszła strona popytowa, przy czym w porównaniu z poprzednimi dniami jej potencjał zakupowy był dosyć znaczący. W efekcie relatywnie dynamicznego zapełniania portfeli akcyjnych, indeks największych spółek Dow Jones IA momentami zyskiwał ponad 200 pkt (ponad 1 proc.), co ostatnio nie było częstym wydarzeniem.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Biorąc pod uwagę, że indeksy są na poziomach zbliżonych rekordowych i obawy związane ze zdolnością prezydenta Donalda Trumpa do realizacji swoich obietnic odnośnie reform i inwestycji, inwestorzy okazji do podbijania cen poszukują wśród raportów kwartalnych, mając nadzieję, że będą one na tyle solidne by uzasadniać wyższe wyceny akcji.

W czwartek opublikowane zostały cykliczne dane o liczbie nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Wzrosła ona do 244 tys. z 234 tys. tydzień wcześniej, nieco mocniej niż zakładali analitycy. 

Kompletnie za to rozczarował odczyt indeksu Philly Fed. Indeks aktywności przemysłu przetwórczego w regionie Filadelfii spadł dużo mocniej niż oczekiwano do 22 pkt. To o 10 pkt mniej niż w marcu.

Ostatecznie, na finiszu czwartkowej sesji indeks blue chipów drożał o 0,85 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,76 proc. Z kolei technologiczny Nasdaq rósł o 0,92 proc. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Kolejna zmiana nastrojów na Wall Street