Komorowski: "Partia reform" umiera

PAP
23-12-2013, 07:10

Klasę polityczną i zmiany w OFE w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" ocenia prezydent Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski (fot. Puls Biznesu, WM)
Zobacz więcej

Bronisław Komorowski (fot. Puls Biznesu, WM)

Prezydenta Komorowskiego niepokoi, że liderzy partii zamiast reform obiecują wręcz wycofywanie się z niektórych ważnych zmian przyjętych w ciągu ostatnich 20 lat.

"Moja drogą polityczna wiodła przez pracę w rządach, które były zaangażowane w modernizację państwa. A modernizacja oznaczała trudne, ale potrzebne Polsce reformy. Dlatego dzisiaj z przykrością patrzę, jak umiera +partia reform+, czyli grupa polityków we wszystkich ugrupowaniach, którzy potrafili zapewnić przyzwolenie na reformy" - krytykuje Komorowski.

Prezydent przyznaje, że ma twardy orzech do zgryzienia w sprawie OFE: do 2 stycznia musi zdecydować, czy podpisze ustawę. Z jednej strony nie podoba mu się kolejna próba ograniczenia funduszy emerytalnych. Z drugiej - wie, że środki z OFE już zostały zapisane w przyszłorocznym budżecie, którego prezydent nie może zakwestionować. Dlatego też spekuluje się, że Komorowski podpisze ustawę, a następnie skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.

"Kwestia konstytucyjności ustawy jest bardzo ważna. Nie chcę jednak niczego sugerować" - mówi prezydent.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Komorowski: "Partia reform" umiera