KREDYTY Wybrane oferty banków dla MSP

RFA
opublikowano: 02-03-2009, 00:00

Kredyty Wybrane oferty banków dla MSP

Multibank. Kredyty (maksymalnie 4 mln zł) dla firm, które działają ponad rok, mają zdolność spłaty i — niekiedy — zabezpieczenie. Dla działających krócej jest MultiStarter Business (saldo debetowe do 10 tys. zł, po sześciu miesiącach działalności – do 20 tys. zł). Kredyt obrotowy. Trzeba mieć w banku rachunek bieżący co najmniej pół roku lub przedstawić historię konta z innego banku za minimum pół roku i regularnie opłacać ZUS. Minimum to 10 tys. zł na 12 miesięcy. Oprocentowanie – od 9,20 proc. Kredyt inwestycyjny. Wkład własny: 20 proc. wartości inwestycji netto. Udzielany do 20 lat, w złotych, waloryzowany w CHF, EUR USD. Oprocentowanie – od 7,40 proc. MultiKredyt Biznes. Ratalny, na finansowanie jednego lub kilku celów jednocześnie. Dla firm, które działają ponad dwa lata. Jeśli celem jest inwestycja, potrzeba co najmniej 20 proc. środków własnych jej wartości netto. Maksymalny okres – do 20 lat. Minimum to 30 tys. zł. Oprocentowanie – od 7,40 proc. Udzielany w złotych lub waloryzowany kursem EUR, USD albo CHF.

Bank BPH. Ma trzy rodzaje kredytów inwestycyjnych: standardowy (duże przedsięwzięcia), prosty – (maszyny, urządzenia, wyposażenie), auto sezam (środki transportu). Oprocentowanie od 9 proc. Maksymalna kwota: standardowy - zależnie od zdolności kredytowej, nie więcej niż 80 proc. wartości netto przedsięwzięcia (na 10lat); prosty - 500 tys. zł, nie więcej niż 80 proc. wartości netto środka trwałego (na 5 lat); auto sezam - 300 tys. zł, nie więcej niż 80 proc. wartości brutto pojazdu (na 7 lat). Może być w EUR, USD, CHF), jeśli kredytobiorca osiąga w takiej walucie przychody.

Bank Millennium. Kredyt zabezpieczony hipoteką. Odnawialny, w złotych, EUR lub USD. Umowa na 20 lat. Zabezpieczony hipoteką. Kredyt obrotowy. Krótkoterminowy, w złotych, EUR i USD na finansowanie bieżącej działalności. Nieodnawialny. Kredyt inwestycyjny. W złotych, EUR i USD na finansowanie i refinansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych o charakterze modernizacyjnym, rozwojowym lub odtworzeniowym i na zakup środków trwałych. Może być do dyspozycji jednorazowo lub w transzach. Oprocentowanie zmienne. Maksymalna kwota – 80 proc. wartości inwestycji. Maksymalny okres – 15 lat.

PKO BP. Kredyt w rachunku bieżącym Biznes Partner. Na pokrycie bieżących zobowiązań. W złotych, wysokość ustalana indywidualnie. Spłata przez 12 miesięcy. Kredyt "Plan obrotowy". Na całkowitą spłatę zobowiązań z tytułu kredytów obrotowych i limitów z kart kredytowych przedsiębiorcy. Część może iść na finansowanie bieżących potrzeb. W złotych, USD, EUR lub CHF. Nie więcej niż 80 proc. wartości nieruchomości proponowanej jako zabezpieczenie lub 60 proc. wartości innego zabezpieczenia wynikającego z polisy ubezpieczenia majątku albo wyceny. Udzielany do 60 miesięcy. Kredyt obrotowy odnawialny lub nieodnawialny. M.in. na finansowanie bieżących zobowiązań. W złotych, CHF, EUR lub USD. Wysokość ustalana indywidualnie. Okres spłaty: odnawialny – 12 miesięcy, nieodnawialny – 36 miesięcy. Kredyt "Plan inwestycyjny". Na całkowitą spłatę zadłużenia w banku lub instytucji finansowej z tytułu kredytów na przedsięwzięcia inwestycyjne. Część można przeznaczyć na finansowanie zakupu pojazdów (z wyjątkiem specjalistycznych), maszyn lub urządzeń. Nie więcej niż 65 proc. wartości rynkowej nieruchomości proponowanej jako zabezpieczenie. Część na finansowanie inwestycji nie może być wyższa niż 40 proc. łącznej kwoty kredytu. Można go spłacać do 20 lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RFA

Organizator

Puls Biznesu

Autor rankingu

COFACE

Partner

KRD

Patroni honorowi

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu