Krotrans Logistics – tak, oni potrafią

Partnerem publikacji jest Krotrans Logistics
opublikowano: 19-12-2022, 00:15
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

„Yes we can” – motto założycieli Krotrans Logistics – Pawła Sielewicza i Zbigniewa Królikowskiego – mówi wiele o tym, jak spółka rozwinęła skrzydła przez dziesięć lat swojej działalności.

Paweł Sielewicz i Zbigniew Królikowski zapracowali na sukces mimo skromnych początków. Zaczynali z pięcioma cysternami spożywczymi, a pracowników, choć z pewnością doświadczonych, można było policzyć na palcach jednej ręki. Do tego przewóz płynnych produktów spożywczych to jedna z najbardziej specjalistycznych i wymagających dziedzin w transporcie drogowym.

Owocna dekada:Paweł Sielewicz i Zbigniew Królikowski w ciągu 10 lat zbudowali firmę będącą europejskim liderem przewozów płynnych produktów spożywczych i stabilnym pracodawcą, który aktywnie przyczynia się do rozwoju lokalnej społeczności, a wpływ Krotrans Logistics na gospodarkę wykracza daleko poza granice województwa śląskiego.
Owocna dekada:Paweł Sielewicz i Zbigniew Królikowski w ciągu 10 lat zbudowali firmę będącą europejskim liderem przewozów płynnych produktów spożywczych i stabilnym pracodawcą, który aktywnie przyczynia się do rozwoju lokalnej społeczności, a wpływ Krotrans Logistics na gospodarkę wykracza daleko poza granice województwa śląskiego.

To jednak nie zraziło założycieli Krotrans Logistics.

– Sam pomysł wejścia w tę branżę narodził się poprzez połączenie uprzednio nabytego doświadczenia udziałowców i wiedzy naszych pracowników, a także znajomości rynku – wspomina Paweł Sielewicz, prezes tyskiej spółki.

Rozwój dzięki innowacyjności

Dzisiaj flota firmy składa się z 250 cystern, 80 tzw. plandek i 30 chłodni. Krotrans Logistics zatrudnia 85 osób, jej obroty w 2021 r. przekroczyły rekordowe 45 mln EUR, a w tym roku wzrosną o kolejne 10 mln EUR. Firma zagościła też w rankingu brytyjskiego dziennika gospodarczego „Financial Times” obejmującym tysiąc najszybciej rozwijających się europejskich firm.

Wielki potencjał w spółce dostrzegł IT Loft Park w Tychach, który już w 2016 r., we współpracy z Funduszem Górnośląskim, wdrożył inicjatywę Improve. Był to audyt innowacyjności firmy, w trakcie którego sprawdzono każdy aspekt działalności spółki: planowanie, inwestycje, strategie rozwoju. Wyniki w firmie Krotrans Logistics wręcz zachwyciły.

– Ich rezultaty wskazują na to, że pod względem innowacyjności to firma wręcz topowa w skali europejskiej, oczywiście w swojej branży. Każdemu życzymy takich efektów – tak wspominał Krotrans Logistics Rafał Kost, ówczesny menedżer ds. rozwoju w tyskim Parku Naukowo-Technologicznym.

Wartość relacji

Jak tłumaczy Paweł Sielewicz, klucz do sukcesu tkwi w budowaniu długofalowych, partnerskich relacji z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Muszą one być oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Nie można też zapomnieć o stawianiu na najwyższą jakość realizowanych usług oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań IT.

– Oprócz tego istotne jest zaangażowanie i wkład wszystkich pracowników w rozwój firmy, gdyż bez nich nie byłoby możliwe osiągnięcie aktualnej pozycji lidera w branży transportowej ani tak wysoka rozpoznawalność marki na rynku europejskim. Ponadto nasi stali kontrahenci rekomendują nasze usługi swoim partnerom i w ten sposób udaje się nawiązywać nowe kontakty biznesowe – wyjaśnia prezes Krotrans Logistics.

Rzeczywiście, cysterny z logo Krotrans Logistics jeżdżą po drogach Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Bałkanów. Każdy transport jest całodobowo monitorowany przy użyciu nowoczesnego systemu telematycznego. Firma jest otwarta na nowe rynki oraz – w myśl swojego motto – nie boi się nowych wyzwań.

– To, co przyciąga naszych klientów, to przede wszystkim wysoka jakość świadczonych usług, która jest składową pracy wszystkich osób zaangażowanych w cały proces transportowy – tłumaczy Paweł Sielewicz. – Do tego umiemy dostosować się do rosnących wymogów i oczekiwań klientów, jesteśmy elastyczni i dostępni siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Tradycja i mała ojczyzna

Krotrans Logistics ma swoją główną siedzibę w dawnej słodowni Browaru Obywatelskiego w Tychach. To budynek z ciekawą historią – zbudowała go w 1895 r. spółka piwowarska Brieger Brauerei AG. Co więcej, znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, który łączy miejsca związane z kulturą dziedzictwa przemysłowego regionu. To tutaj co roku odbywa się tu Industriada – największy festiwal dziedzictwa przemysłowego w Polsce. Połączenie bardzo silnych historycznych tradycji przemysłowych z najnowocześniejszymi technologiami to również jeden z czynników sukcesu naszej firmy.

Spółka ma też swoje biura w Zielonej Górze i we Wrocławiu.

Krotrans Logistics wyszedł obronną ręką z pandemii COVID-19. W 2020 r. osiągnął wyższe obroty niż rok wcześniej. Do tego utrzymał wszystkie miejsca pracy i dynamikę wzrostu przychodów.

– Duża ilość zasobów jakie posiadamy, nowoczesna i stale modernizowana flota pojazdów, a także najnowocześniejsze narzędzia IT usprawniające planowanie procesów transportowych pozwalają uzyskać efekt skali, a co za tym idzie, optymalizować i wciąż poprawiać efektywność biznesową w tak trudnym i niestabilnym dla branży transportowej czasie – wspomina prezes Krotrans Logistics.

Firma, choć na co dzień działa na rynkach całej Europy, nie zapomina o rodzinnych okolicach. Wspiera wiele inicjatyw na szczeblu regionalnym: obejmuje patronatem imprezy promujące sportowy i zdrowy tryb życia, zapewniając wsparcie finansowe dla akcji społecznych i charytatywnych. Nie zapomniała też o wsparciu dla obywateli Ukrainy.

Wysoką jakość usług potwierdzają certyfikaty: ISO 9001:2015, IFS Logistics, GMP+ i Upoważnionego Przedsiębiorcy AEO – Authorized Economic Operator. Celem tej ostatniej instytucji jest podniesienie bezpieczeństwa wymiany handlowej z partnerami spoza Unii.

Krotrans Logistics to wielokrotny laureat prestiżowych nagród, takich jak Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu czy Brylant Polskiej Gospodarki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane