Kurs Norwegian Air zapikował

opublikowano: 18-02-2019, 14:56

Poniedziałkowa sesja przynosi gwałtowną przecenę akcji Norwegian Air. Kurs spada o ponad 15 proc.

Inwestorzy silna podażą akcji, co wymusiło korektę wyceny zareagowali na ofertę sprzedaży złożoną przez taniego przewoźnika lotniczego, która opiewa za „zaledwie” 39 proc. teoretycznej wartości udziałów z wyłączeniem prawa poboru w ramach pozyskiwania 3 mld koron norweskich (350 mln USD), które mają wzmocnić finanse spółki.

W poniedziałek firma poinformowała, że sprzedaje 91mln akcji w ofercie 2 do 1 dla obecnych akcjonariuszy, ustalając cenę na poziomie jedynie 33 koron. Oferta, ogłoszona w zeszłym miesiącu, została w pełni zagwarantowana przez inwestorów, w tym milionera z branży żeglugowej, Johna Fredriksena i największy bank Norwegii, DNB ASA.

Komentując nerwową reakcję giełdy, Per Hansen, ekonomista inwestycyjny w Nordnet stwierdził, że podwyższenie kapitału "nie może powodować unikania przeniesienia istotnych wartości z obecnych akcjonariuszy na nowych akcjonariuszy". Dodał, że "inwestorzy, którzy nie wpłacili swoich pieniędzy, powinni trzymać się gotówki."

Norweski przewoźnik budżetowy, mający poważne problemy finansowe i z konkurentami, sprzedaje nowe akcje i redukuje koszty. Zmuszony jest nawet  sprzedawać samoloty. W styczniu przewoźnik stał się obiektem poważnych spekulacji odnośnie możliwego przejęcia przez  brytyjską spółkę macierzystą IAG.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu