Kurs złota powyżej 1700 USD

opublikowano: 08-11-2022, 21:01
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Słabnięcie dolara i spadek rentowności obligacji USA spowodowały, że kurs złota po raz pierwszy od miesiąca przekroczył 1700 USD, informuje MarketWatch.

Dolar słabnie i rentowności spadają, bo rynek spodziewa się w najbliższy czwartek wiadomości o spadku inflacji w październiku, co może wpłynąć na złagodzenie agresywnej polityki monetarnej, realizowanej przez ostatnie miesiące przez Fed. Analitycy techniczni przypisują także wzrost ceny złota przekroczeniu przez kurs 50 dniowej średniej ruchomej, wynoszącej 1680 USD. Wskazują jednocześnie, że oporem jest kurs ze 100-dniowej średniej ruchomej, wynoszący 1731 USD. Do wtorkowej zwyżki ceny złota przyczynić się mogło także zamykanie krótkich pozycji po tym jak kurs przebił 1700 USD.

Na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z grudniowych kontraktów rósł o 35,50 USD, czyli 2,1 proc., do 1716 USD. Jest najwyższy od 6 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane