Kursy Idei i Getin Noble Banku mocno w dół

opublikowano: 14-11-2018, 10:04

Notowania Idea Banku i Getin Noble Banku zareagowały mocną przeceną na informację o wpisaniu pierwszej instytucji na listę ostrzeżeń publicznych KNF.

Informacja pojawiła się wczoraj po sesji.  KNF uznała, że są podstawy do wpisania banku na listę, ponieważ w latach 2016-2018 bank był aktywny na rynku kapitałowym, choć nie posiadał odpowiednich zezwoleń komisji.

Choć w komunikacie nie sprecyzowano, o co chodzi, to można domniemywać, że chodzi o sprawę dystrybuowania obligacji GetBacku (klienci kierowani byli z banku do innych podmiotów, sprzedających papiery dłużne windykatora). KNF złożyła zawiadomienie w prokuraturze, które dotyczy " prowadzenia działalności maklerskiej bez zezwolenia w zakresie oferowania instrumentów finansowych, a także doradztwa inwestycyjnego".

Jak zaznaczono, sprawa nie ma związku z działalnością podstawową Idea Banku, czyli działalnością bankową. 

"Idea Bank SA reguluje swoje zobowiązania wobec klientów oraz wypełnia obowiązki ustawowe wobec organu nadzoru" - zaznaczono.

75 proc. akcji Idea Banku należy do Leszka Czarneckiego, który kontroluje również Getin Noble Bank.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu