Czytasz dzięki

Legia szuka start-upów

opublikowano: 28-03-2019, 22:00

Nauka dla futbolu — w myśl tego trendu warszawski klub piłkarski zacieśnia współpracę z innowatorami. Na początek proponuje konkurs.

Legia Warszawa zdążyła już w swoich strukturach wyodrębnić komórkę badawczo-rozwojową — LegiaLab.

Legia
Zobacz więcej

Legia Fot. Tomasz Hamrat_Gazeta Polska_FORUM

Realizuje w niej pierwsze wewnętrzne projekty, m.in. analizę wydolności fizycznej zawodników czy personalizację treningów. Jednostka dopiero jest rozwijana i przygotowywana do „wystrzału” wraz z uruchomieniem Legia Training Center, do którego budowy klub właśnie przystępuje. W ośrodkuw Grodzisku Mazowieckim znajdzie się miejsce również dla start-upów. Otrzymają tam dostęp do infrastruktury sportowej, zaplecza analitycznego i taktycznego klubu, co pozwoli na szybką weryfikację ich wizji. To jednak dopiero po 2020 r. Już w maju 2019 r.

Legia zaprosi jednak do odwiedzenia nowego ośrodka jeden ze start-upów, które zgłoszą się do konkursu Science4Football StartUp Challenge. Konkursowe start-upy zostaną zaprezentowane również w Warszawie podczas majowego kongresu Science4Football, promującego „wiedzę oraz technologie w obszarze piłki nożnej i nauk o sporcie”.

— Chcemy zainteresować środowisko startupowe branżą sportową,w szczególności piłkarską, w której mogą znaleźć odbiorców swoich innowacyjnych rozwiązań. Wartość tego rynku, zarówno futbolu profesjonalnego, jak też amatorskiego, rośnie w bardzo szybkim tempie na świecie i w Polsce. W sposób naturalny coraz więcej pieniędzy i inwestycji w tej branży będzie przeznaczanych także na nowe technologie — mówi Tomasz Zahorski, pełnomocnik zarządu Legii Warszawa.

Do konkursu można zgłaszać projekty m.in. z zakresu healthtech, medtech, big data, analityki taktycznej, internetu rzeczy czy tzw. technologii ubieralnych (wearables). W grę wchodzą rozwiązania podnoszące wyniki zawodników, trenerów i fizjoterapeutów.

6a41a6d8-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Podłącz się
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE
Podłącz się
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter poświęcony internetowi, nowym technologiom, mediom społecznościowym oraz gadżetom.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy