Lektury

Marek Matusiak
opublikowano: 09-07-1999, 00:00

LEKTURY

Turystyka z Internetu

Turystyka będzie obok komputerów jedną z najlepiej sprzedających się usług w Internecie. W 2002 r. w samych tylko Stanach Zjednoczonych ma przynieść obroty rzędu dziewięciu miliardów złotych. Największa część cybernetycznego tortu usług turystycznych przypada, na razie liniom lotniczym.

Badania przeprowadzone pod koniec ubiegłego roku w USA niespodziewanie wykazały, iż zadziwiająco duży odsetek amerykańskich cybernautów poszukuje w sieci usług turystycznych. 70 proc. z nich przyznało się do odwiedzenia w ostatnim czasie strony poświęconej podróżom. 80 proc. poszukiwało w Internecie biletów lotniczych. Nic dziwnego, że w ciągu zaledwie jednego roku obroty amerykańskich biur podróży on-line wzrosły trzykrotnie — do około 800 mln dolarów.

Oprócz sprzedaży elektronicznych biletów pojawiają się możliwości śledzenia losów zaginionych (ale już odnalezionych) bagaży, brania udziału w internetowych aukcjach, na których bilety lotnicze są często o połowę tańsze niż normalnie oraz rezerwowania on-line miejsc hotelowych w najdalszych zakątkach świata.

„Marketing Serwis”

VI/1999

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Matusiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu