Łódzkie: Stawianie energetyki na nogi

VIAMONTEX Firma z Piotrkowa Trybunalskiego od lat montuje konstrukcje stalowe, dzięki którym m.in. zmodernizowano wiele polskich elektrowni.

Firma Viamontex powstała z przedsiębiorstwa Amontex działającego od 1993 r. Od początku zajmuje się budową i montażem konstrukcji stalowych. Głównym odbiorcą jej usług jest branża energetyczna. Firma uczestniczyła w modernizacji wielu elektrowni. Jej wizytówką są również elementy konstrukcyjno- -elewacyjne, wszelkiego rodzaju kopuły i zadaszenia. Inną specjalnością Viamonteksu są absorbery. Firma ma własną technikę budowy tego typu zbiorników, w kraju i za granicą powstało ich już ponad 10. Spółka zbudowała też wielkogabarytowe zbiorniki na paliwo LPG w terminalach Orlenu i Lotosu w Szczecinie, Gdańsku, Płocku i Sokółce.

VIAMONTEX

3. miejsce w woj. łódzkim
66.miejsce w rankingu ogólnopolskim

WYNIKI 2013 r.
Zatrudnienie: 24 osób
Przychody: 18,3 mln zł
Zysk netto: 0,1 mln zł

Nie tylko praktyczne względy. Kopuły i zadaszenia budowane przez Viamontex oprócz podstawowych funkcji pełnią też rolę wizytówek firmy i są dumą architektów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Łódzkie: Stawianie energetyki na nogi