Magister jodłowania

AD
opublikowano: 01-02-2018, 12:26
aktualizacja: 01-02-2018, 13:37

Uniwersytet w Lozannie postanowił ocalić wymierającą umiejętność i uruchomił magisterskie studia z... jodłowania.

Szwajcaria martwi się, że tradycyjny śpiew z Alp, znany jednak nie tylko w tym regionie świata, wkrótce odejdzie w zapomnienie ponieważ coraz mniej ludzi jest zainteresowanych jego nauką.

Kadr z filmu prezentującego tradycyjne szwajcarskie jodłowanie w wykonaniu Amadé Perriga
Zobacz więcej

Kadr z filmu prezentującego tradycyjne szwajcarskie jodłowanie w wykonaniu Amadé Perriga YouTube

Aby zapobiec zaginięciu narodowej tradycji Uniwersytet Stosowanych Nauk i Sztuki w Lozannie uruchamia od nowego roku akademickiego studia licencjackie z jodłowania.

Kurs ma nie tylko uczyć tego rodzaju śpiewu, ale również pogłębić wiedzę o jego historii oraz metodach wykorzystywania w biznesie i promocji regionu. Studia będzie można skończyć tytułem licencjata po 3 lata lub studiować 5 i uzyskać tytuł magistra.

Ciągle trwają poszukiwania odpowiednich nauczycieli, jednak część mistrzów tego rodzaju śpiewu krytykuje pomysł. Ich zdaniem w istocie uniwersytecka nauka tego rodzaju umiejętności nie będzie sprzyjać kultywowaniu tradycji, ale zabije różnorodność odmian jodłowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Magister jodłowania