Mediatel odpracuje należność wobec Tepsy

KL
opublikowano: 16-01-2009, 00:00

Długotrwały spór między telekomami kończy się ugodą. Płacić będzie Mediatel, ale rozwiąże rezerwy.

Długotrwały spór między telekomami kończy się ugodą. Płacić będzie Mediatel, ale rozwiąże rezerwy.

Dwóch giełdowych operatorów zdecydowało, że cofną powództwa w sprawach, które sobie wzajemnie wytoczyli. Telekomunikacja Polska (Tepsa) chciała od Mediatela 8,5 mln zł plus odsetki z tytułu niezapłaconych w całości faktur. Z kolei hurtowy operator domagał się od TP prawie 5,5 mln zł jako odszkodowanie za opóźnienia w wykonaniu decyzji regulatora rynku w 2002 r.

Ostatecznie Mediatel zapłaci równowartość salda wzajemnych roszczeń (czyli około 3 mln zł nie licząc odsetek, które wynosiły prawie 1,5 mln zł). Częściowo spłaci je w dziesięciu ratach, a częściowo w postaci świadczenia usług na rzecz Tepsy. Mediatel nie podał szczegółów finansowych ugody, ponieważ jest to kwota mniejsza niż 10 proc. jego przychodów.

Spółka podała, że rozwiąże rezerwę na sporne zobowiązania, którą utworzyła w 2007 r. Wynosiła ona prawie 4 mln zł i wpłynęła negatywnie na wynik finansowy. Z powodu rezerwy strata netto Mediatela wyniosła w 2007 r. 4,61 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu