Miasta, do których opłaca się podróżować (GALERIA)

AD
opublikowano: 25-03-2013, 16:08

Brytyjski portal finansowy Post Office opublikował doroczny raport o europejskich miastach, do których najbardziej opłaca się podróżować. Pierwsze miejsce zajął Budapeszt, zaś Warszawa awansowała na trzecie.

>> TOP 10 najtańszych miast na wypad weekendowy

Post Office Travel Money co roku sprawdza koszty krótkich wypadów do stolic europejskich poprzez zestawienie cen 12 produktów i usług najbardziej potrzebnych w podróży. W efekcie powstaje ranking miejsc, które turysta może zwiedzić najmniejszym kosztem.

Najmocniej zostały docenione stolice Europy Środkowo-Wschodniej: zajęły aż 8 miejsc w 10 najlepszych. W Budapeszcie można spędzić udany weekend już za ok. 656 zł (134 GBP). Mimo, że w większości z nich ceny produktów i usług wzrosły, a kurs funta szterlinga względem lokalnej waluty osłabł, Post Office Travel Money punktuje je za wysoką jakość usług i najniższe ceny.

Najgorzej wypadły w rankingu Sztokholm i Kopenhaga, bo za te same usługi trzeba tam zapłacić ponad 3 razy więcej.

Najtańszą stolicą strefy euro okazała się Lizbona; najdroższą - Rzym i Amsterdam.

Do kosztu 2-dniowego wypadu Post Office zaliczył ceny biletów lotniczych (z Wielkiej Brytanii), 2-dniowego pobytu w hotelu 3-gwiazdkowym, biletów komunikacji publicznej oraz na lokalne rejsy widokowe. Nie pominięto również cen filiżanki kawy, kieliszka wina, butelki piwa oraz 2 obiadów w restauracji. Raport wskazuje, że najtańsze noclegi hotelowe znajdziemy w Dubrowniku i Budapeszcie, zaś najtańsze posiłki - w czeskiej Pradze.

Portal zbadał również preferencje podróżnicze swoich użytkowników, pytając o miasta, do których wybraliby się w pierwszej kolejności. Pierwsze miejsce zajął Dubrownik, ale polski Kraków uplasował się już na 3 pozycji.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane