MNI jednak chce Netii

KL, ISB
17-12-2008, 00:00

Giełdowe MNI złożyło ofertę na zakup pakietu Netii od funduszu Novator. Spółka ma też na oku inne przejęcie.

Giełdowe MNI złożyło ofertę na zakup pakietu Netii od funduszu Novator. Spółka ma też na oku inne przejęcie.

Fundusz inwestycyjny Novator od dłuższego czasu sygnalizuje, że chce sprzedać posiadany pakiet 31,28 proc. udziałów w Netii. Jednym z chętnych jest grupa telekomunikacyjna MNI, która właśnie złożyła ofertę na zakup pakietu. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze informacje "PB".

Piotr Majchrzak, prezes MNI, powiedział, że firma może sfinalizować transakcję częściowo z pieniędzy własnych, a częściowo dzięki współpracy z instytucjami finansowymi. Prezes nie podał ceny, jaką spółka mogłaby zapłacić za pakiet Netii.

MNI nie kupi natomiast akcji funduszu Magna Polonia, który przejął ostatnio Mediatel i planuje dalszy udział w konsolidacji branży (podawaliśmy, że również jest zainteresowany Netią).

Przypomnijmy, że fundusze private equity, z którymi rozmawiał "PB", twierdziły, że z ich punktu widzenia wykorzystanie MNI jako pośrednika w tej transakcji nie ma większego sensu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL, ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MNI jednak chce Netii