Mobilni buntownicy w natarciu

opublikowano: 26-06-2013, 00:00

Barometr „Pulsu Biznesu”

Co trzeci europejski pracownik rozważyłby zmianę firmy, gdyby nie pozwolono mu używać prywatnego tabletu i smartfona w pracy – wynika z najnowszego sondażu spółki VMware, która specjalizuje się wirtualizacji i cloud computingu. Większość (64 proc.) respondentów uważa, że pracodawca nie daje im narzędzi umożliwiających maksymalną efektywność, a polityka dotycząca stosowania urządzeń mobilnych nie zapewnia wystarczającej elastyczności działania poza firmą (63 proc.).

— Wyniki badania dowodzą powstania nowej klasy — mobilnych buntowników. Dzięki własnym gadżetom są bardziej dynamiczni i produktywni. Jeśli firmy nie pozwolą im na takie udogodnienia, wielu przejmie inicjatywę i zacznie na własną rękę wprowadzać zmiany — komentuje Piotr Fąderski, dyrektor

regionalny VMware na Polskę i kraje bałtyckie. Brak zgody na używanie własnych gadżetów do realizacji zadań służbowych kończy się frustracją zatrudnionych. Ale zupełna swoboda obniża bezpieczeństwo informatyczne firm. Prawie dwie trzecie (62 proc.) szefów działów IT twierdzi, że dane biznesowe są przechowywane w urządzeniach prywatnych, a niemal połowa (49 proc.) przypuszcza, że może to dotyczyć także informacji wrażliwych z handlowego punktu widzenia. Sęk w tym, że nie wszyscy pracownicy są wystarczająco odpowiedzialni. Choć ponad połowa (57 proc.) wie o zagrożeniach związanych z przechowywaniem firmowych informacji na bezpłatnych serwisach hostingowych, to 37 proc. z tej grupy mimo wszystko umieściło na którymś z nich przynajmniej jeden służbowy dokument.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mobilni buntownicy w natarciu