Można mieć prawo na abonament

Dorota Czerwińska
opublikowano: 05-12-2008, 00:00

Pracodawcy już od lat mogą wykupić abonamenty medyczne dla pracowników. Teraz czas na abonamenty usług prawnych.

Pracodawcy już od lat mogą wykupić abonamenty medyczne dla pracowników. Teraz czas na abonamenty usług prawnych.

Firma Moi Prawnicy wprowadziła na polski rynek programy pomocy prawnej. Wykupienie pakietu takiej pomocy uprawnia pracownika do kontaktu telefonicznego z doradcą firmy Moi Prawnicy. Taka usługa jest już znana na świecie i wykorzystywana jako jeden z pozapłacowych dodatków w systemach motywacyjnych. Pracodawcy, a za ich pośrednictwem pracownicy, mogą skorzystać z rozwiązania, które ułatwia szybką i fachową pomoc prawnika. Usługa nie ma nic wspólnego z działalnością internetowych serwisów z poradami prawnymi ani z innymi dostępnymi już na naszym rynku ofertami usług prawniczych, sprowadzającymi się najczęściej do ubezpieczania sytuacji losowych, tj. wypadków.

Do fachowca

W programie pomocy prawnej wstępna diagnoza problemu pozwala skierować pracownika do specjalisty, który zna się na konkretnej dziedzinie prawa. To właśnie on decyduje, czy konieczne jest spotkanie, czy udzieli porady na podstawie wymiany korespondencji (faks, e-mail, telefon), co zaoszczędzi czas interesanta. Informuje też o dalszych krokach, jakie podjął, przygotowuje dokumenty, daje wskazówki.

Inna twarz prawnika

— Rynek usług prawniczych w Polsce obserwujemy od lat. Do tej pory porada prawna w dostępnych w naszym kraju formach była kojarzona z drogim, często pozbawionym ludzkiej twarzy, doświadczeniem. Chcemy zmienić podejście Polaków do korzystania z usług prawniczych. Nie muszą one być drogie, a prawnik nie musi być niedostępny i wyniosły — twierdzi Mikołaj Głąb, dyrektor zarządzający Moi Prawnicy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu