MSP chce sprywatyzować do końca roku ZA Tarnów

opublikowano: 13-06-2007, 17:45

Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza zakończyć prywatyzację Zakładów Azotowych Tarnów do końca tego roku - poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa wiceminister skarbu Paweł Szałamacha.

"W ocenie zarządu i jego doradców prace nad prospektem emisyjnym są na tyle zaawansowane, że nie ma zagrożenia dla wejścia spółki na giełdę jeszcze w tym roku" - poinformował Szałamacha.

Dodał, że od stycznia do kwietnia spółka wypracowała 58 mln zł zysku.

Szałamacha powiedział PAP po posiedzeniu komisji, że resort zamierza zachować w ZA Tarnów pakiet przynajmniej 40 proc. Nie wykluczył jednocześnie, że w kolejnym etapie prywatyzacji resort sprzeda te akcje z premią inwestorowi.

"Na giełdę zamierzamy wprowadzić zarówno akcje nowej emisji, jak i papiery należące do Skarbu Państwa" - powiedział PAP Szałamacha.

Na posiedzeniu komisji Szałamacha powiedział też, że rozpoczął się już proces wyboru doradcy w zakresie prywatyzacji Zakładów Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu.

Dodał, że zamiarem resortu jest zakończenie tej operacji przed finalizacją likwidacji Nafty Polskiej.

Wiceminister powiedział, że na początku lipca Nafta Polska ma przekazać do Skarbu Państwa akcje obydwu zakładów i jednocześnie złoży wniosek o likwidację.

W ocenie Szałamachy proces likwidacji Nafty Polskiej powinien potrwać około roku.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MSP chce sprywatyzować do końca roku ZA Tarnów