MSP zdradza tajniki ofert

DI, "Parkiet"
opublikowano: 23-04-2010, 10:42

Oferty publiczne Turonu i GPW mogą przypominać upublicznienie PZU – wynika z wypowiedzi Aleksandra Grada cytowanych przez „Parkiet”.

„Przygotowując debiut Tauronu i GPW, planujemy podobne rozwiązania jak przy PZU” – cytuje szefa MSP dziennik i wyjaśnia, że oznacza to podobne limity akcji dla drobnych graczy, tj. na poziomie 9-10 tys. zł.

„Grad podkreśla, że zwykle i tak w ofertach wydają na akcje w sumie 9-10 tys. zł. I tylko tracili pieniądze, zaciągając kredyty” – komentuje „Parkiet”.

Aleksander Grad tłumaczy, że limit 30 proc. akcji dla inwestorów indywidualnych jest idealny, ponieważ trzeba pamiętać o inwestorach instytucjonalnych z Polski i z zagranicy, o TFI oraz OFE. A zbytnie zwiększenie puli dla indywidualnych mogłoby negatywnie odbić się na kursie, bo najczęściej drobni inwestorzy chcą szybko zrealizować zysk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, "Parkiet"

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu