Na Wall Street przewaga podaży

opublikowano: 29-01-2021, 17:27

Wartość indeksów amerykańskich rynków akcji spada. Jako powód wskazywana jest niepewność wynikająca ze spekulacji drobnych inwestorów.

Po ok. 2 godzinach handlu S&P500, Dow Jones i Nasdaq tracą ok. 1,0 proc.. Podaż przeważa w 9 z 11 głównych segmentach S&P500. Najmocniej tanieją spółki energii, usług telekomunikacyjnych i IT. Jako jedyne przewagę popytu notują segmenty użyteczności publicznej i nieruchomości.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

GameStop, który stał się symbolem gorączki spekulacyjnej ostatnich dni, jest w trójce najmocniej drożejących spółek. Kurs właściciela sklepów z grami wideo rośnie o 77 proc. W dziesiątce najmocniej drożejących spółek jest także AMC, inny faworyt spekulantów z Reddit. Kurs właściciela sieci kin rośnie o 60 proc. Ostatnie wydarzenia na rynkach akcji miały skłonić fundusze hedgingowe do ostrożności. Wśród innych powodów spadków wskazywane jest rozczarowanie wiadomością o względnie niskiej skuteczności szczepionki na koronawirusa, opracowanej przez Johnson & Johnson. Akcje koncernu są najmocniej taniejącym składnikiem średniej Dow Jones. W trójce blue chipów, których kursy spadają najmocniej, jest także Apple. Na rynku spółek technologicznych tanieją wszystkie spółki z grupy FAANG, najmocniej spada kurs Facebooka.

Rosną rentowności obligacji USA i indeks dolara. Spadki na rynkach akcji sprzyjają notowaniom złota, którego kurs rośnie o 1,0 proc. do 1857 USD. Ropa WTI drożeje o 0,7 proc. do 52,69 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane