Natalli-Świat i Zalewski najpoważniejszymi kandydatami na marszałka Sejmu

opublikowano: 23-04-2007, 15:56

Aleksandra Natalli-Świat i Paweł Zalewski są  najpoważniejszymi kandydatami na marszałka Sejmu - potwierdził w poniedziałek w  Radiu Maryja sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński.

Dodał, że w głosowaniu nad wyborem następcy Marka Jurka na stanowisku marszałka Sejmu liczy na poparcie "przynajmniej kilkudziesięciu odpowiedzialnych posłów w klubie PO".

"Tutaj padają najważniejsze nazwiska - Aleksandry Natalli-Świat, wymieniany jest również poseł Paweł Zalewski" - powiedział Brudziński w audycji "Aktualności dnia".

"Nasz klub liczy ponad 150 parlamentarzystów i na pewno w łonie tego klubu jest wielu wybitnych i doświadczonych posłów o dużym dorobku i stażu parlamentarnym, ale też o dużym przygotowaniu teoretycznym. Mamy bardzo dużo prawników o takim przygotowaniu teoretycznym, z tym, że te osoby wybitne, bardzo mocno zaangażowane są w prace rządu czy parlamentu" - dodał poseł.

Sekretarz generalny PiS zaznaczył, że sprawa kandydatur na marszałka Sejmu musi być przedyskutowana przez ścisłe kierownictwo partii, a następnie uzgodniona z koalicjantami.

Brudziński podkreślił, że kandydat na stanowisko marszałka musi przede wszystkim gwarantować akceptację LPR i Samoobrony. "Wiem, że pan premier Jarosław Kaczyński odbył takie wstępne konsultacje z liderami partii, z którymi tworzymy koalicję" - powiedział.

Pytany o ewentualną koalicję z Prawicą Rzeczypospolitej - ugrupowaniem tworzonym przez Marka Jurka i grupę posłów, która wraz z nim opuściła niedawno PiS, Brudziński proponuje, by z rozmowami na ten temat poczekać do wyjaśnienia czym zakończy się inicjatywa podjęta przez marszałka Sejmu.

"Czy powstanie nowa partia, czy nowe koło? Klub raczej nie powstanie. Wiemy to już dzisiaj, że szumne zapowiedzi o wyjściu kilku czy kilkunastu posłów z naszej partii nie są absolutnie wiarygodne i na pewno takiego ruchu nie będzie" - stwierdził Brudziński. (PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Natalli-Świat i Zalewski najpoważniejszymi kandydatami na marszałka Sejmu