Niestabilna jak miedź

Pośród sprzecznych sygnałów rynkowych zmienność cen miedzi sięgnęła najwyższego pułapu od kwietnia 2016 r.

We wtorek notowania miedzi zniżkowały na giełdzie w Londynie o 0,8 proc., po tym jak wcześniej przez trzy dni z rzędu zmieniały się o co najmniej 1,4 proc. Poprawie nastrojów nie sprzyjało zmniejszanie przez inwestorów ryzyka pośród wyczekiwania na nowy rok księżycowy w Chinach oraz wtorkowe wystąpienie premier Wielkiej Brytanii Theresy May w sprawie strategii brexitu.

Rosnąca zmienność, której miara za ostatnie 60 dni sięgnęła najwyższego pułapu od dziewięciu miesięcy, to tymczasem skutek rozbieżnych sygnałów co do kierunku, jaki obierze rynek. Dane z Chin pokazują sprzeczne tendencje, a szczegóły polityki administracji Donalda Trumpa wciąż pozostają niewiadomą.

— Rynkowa zmienność rośnie, bo inwestorzy są sceptyczni co do perspektyw na najbliższe lata — komentował w rozmowie z Bloombergiem Phil Streible, strateg rynkowy biura RJO Futures. Mimo obaw i podwyższonej zmienności sytuacja techniczna na wykresie cen miedzi jest najbardziej korzystna od lat.

Notowania kontraktów na surowiec utrzymują się powyżej górnego ograniczenia sięgającego 2011 r. kanału spadkowego, z którego wybiły się po zwycięstwie Donalda Trumpa w wyborach za oceanem, kończąc w ten sposób trend spadkowy. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Niestabilna jak miedź