Nowe zadania dla ABN Amro

BT
01-08-2006, 00:00

Grupa ABN Amro planuje wielomilionowe oszczędności. Skorzysta na tym Polska.

ABN Amro Holding zamierza do 2008 r. zaoszczędzić 900 mln EUR. Pieniędzy, m.in. dzięki redukcji zatrudnienia, będzie szukać w tradycyjnych regionach działalności — np. w regionie Ameryki Łacińskiej. Część działalności z innych państw zostanie natomiast przeniesiona do Indii, Chin i Polski, gdzie planowany jest wzrost zatrudnienia.

— Do ABN Amro Polska zostaną przeniesione m.in. zarządzanie systemem IT, funkcje operacyjne, np. transfery, i wiele innych — wyjaśnia Aleksander Lubowski, menedżer odpowiedzialny w ABN Amro za marketing i PR.

Dodaje, że strategia grupy nie przewiduje poszerzenia w Polsce oferty o detal.

— Pozostaniemy bankiem korporacyjnym specjalizującym się w doradztwie i obsłudze handlu międzynarodowego. Inne podejście grupy do naszego rynku widać od ubiegłego roku, kiedy z Indii do Polski przenieśliśmy obsługę weryfikacji klientów — mówi Aleksander Lubowski.

Początkowo Polacy mięli się zająć weryfikacją dokumentów tylko klientów z Europy. Teraz stuosobowy zespół weryfikuje wszystkich klientów grupy.

Holendrom nie spieszy się także z przekształceniem polskiego banku w oddział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Nowe zadania dla ABN Amro