Nowy rekord indeksu S&P500

opublikowano: 01-07-2019, 22:08

Po udanym początku, kolejne godziny poniedziałkowej sesji na Wall Street upływały pod znakiem stopniowo słabnącej strony popytowej. Dopiero na finiszu byki znów mocniej zaatakowały.

 Indeksowi S&P500 udało się wspiąć na nowy historyczny szczyt zarówno intraday, jak i na zamknięciu. W tym drugim przypadku to szósty rekord w tym roku.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Poniedziałkowe zakupy były następstwem ożywionych nadziei odnośnie umowy handlowej pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, po spotkaniu przywódców obu krajów podczas weekendowego szczytu grupy G20 w japońskiej Osace.  

Prezydent Donald Trump stwierdził, że oba kraje ponownie znalazły się na dobrej drodze do osiągnięcia porozumienia.

Doprowadziło to do spadku wyceny bezpiecznych aktywów, takich jak np. złoto na rzecz bardziej ryzykowanych, w tym przypadku akcji. 

Wzięciem w poniedziałek cieszyły się udziały spółek, które mają dużą ekspozycję na chiński rynek. W tym producentów urządzeń służących do wytwarzania chipów oraz samych ich producentów. Handlujących ucieszyła m.in. informacja o zniesieniu zakazu prowadzenia biznesów z chińskim Huawei. W przeciwną stronę podążała wycena papierów Boeinga, w związku z nowymi problemami, tym razem związanymi z flagowym modelem 787 Dreamliner.

Wsparciem dla indeksów technologicznych były w poniedziałek papiery takich potentatów jak Alphabet, Microsoft, Amazon czy Netflix.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,44 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,77 proc. zaś Nasdaq drożał o 1,06 proc.  

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu