Oatly planuje IPO w USA

  • Paweł Makosz
opublikowano: 23-02-2021, 16:00

Producent wegańskiej żywności Oatly, wspierany przez znanych przedsiębiorców Oprah Winfrey i Jay-Z, złożył wniosek o pierwszą ofertę publiczną (IPO) w Stanach Zjednoczonych.

W zeszłym roku firma pozyskała 200 mln USD od inwestorów, w tym od znanego funduszu Blackstone i rapera Jay-Z. Runda finansowania wyceniła Oatly'ego na około 2 mld USD.

Firma chce przeprowadzić IPO na rynku amerykańskim zaraz po tym, jak amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zakończy weryfikację wniosku. Szacuje się, że pierwsza oferta publiczna pozwoli pozyskać 5 mld USD.

Chris Ratcliffe

Firma Oatly została założona w latach 90. przez braci Rickarda i Bjorna Oste. Korzystając z technologii opartej na badaniach przeprowadzonych na szwedzkim Uniwersytecie w Lund, przekształca ona bogaty w błonnik owies w płynną żywność. Jej produkty przyciągają rzesze miłośników latte od Nowego Jorku po Szanghaj dzięki właściwościom spieniania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane