2009-06-29 14:07Ruszył nowy blok w Elektrowni Łagisza za 2 mld zł
Blisko 3,5 roku od rozpoczęcia budowy w należącej do Południowego Koncernu Energetycznego Elektrowni Łagisza w Będzinie rozpoczął pracę nowy blok energetyczny. Zaliczana do największych w polskiej energetyce inwestycja pochłonęła ok. 2 mld zł.
2009-06-18 14:02Południowy Koncern Węglowy wyda w tym roku na inwestycje prawie 130 mln zł
Prawie 130 mln zł zamierza w tym roku wydać na inwestycje Południowy Koncern Węglowy (PKW) z grupy energetycznej Tauron. Do końca 2015 roku wartość planowanych nakładów sięgnie pół miliarda złotych - wynika z informacji firmy.
2009-06-17 17:09Tauron Polska Energia wypłaci 51,2 mln zł dywidendy
51,2 mln zł dywidendy za ubiegły rok wypłaci spółka Tauron Polska Energia - zdecydował w środę Skarb Państwa, który jest jedynym akcjonariuszem tej energetycznej firmy. Pozostałe 4,4 mln zł z ubiegłorocznego zysku zasili kapitał zapasowy spółki.
2009-06-15 15:47Południowy Koncern Węglowy zarobił ponad 70 mln zł
70,2 mln zł netto zarobił w ubiegłym roku Południowy Koncern Węglowy (PKW), należący do grupy energetycznej Tauron. To jedyna w Polsce górnicza spółka, należąca do energetyki.
2009-06-01 15:21PGNiG będzie współpracować z Tauron PE ws. Stalowej Woli
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Tauron Polska Energia będą kontynuować współpracę w zakresie budowy i eksploatacji bloku gazowego w Elektrowni Stalowa Wola. Planowana inwestycja o wartości ok. 1,8 mld zł może być zakończona w 2013 roku - podały spółki w komunikacie prasowym.
2009-05-28 11:48Od lipca na Górnym Śląsku potanieje prąd
Od początku lipca gospodarstwa domowe na Górnym Śląsku zapłacą za prąd 2 proc. mniej niż dotąd, a firmy co najmniej 5 proc. Dostarczająca energię w regionie firma Vattenfall tłumaczy obniżki spadkiem cen energii na rynku hurtowym.
2009-05-20 00:00Polskie firmy na węglowej huśtawce
O cenie węgla decyduje rywalizacja między spółkami wydobywczymi, a potem między wytwórcami energii... Na razie to u nas mrzonki.
2009-05-20 00:00Prognozy trzeba pisać od nowa
Gdy polska gospodarka rosła o 5-6 proc., zużycie prądu rosło o 2-3 proc. Energetycy alarmowali, że w 2014 r. trzeba będzie wprowadzać ograniczenia.
2009-05-20 00:00Kłótnie o ceny energii na wielce ułomnym rynku
Kryzys i podwyżki cen prądu sprawiły, że odbiorcy znacznie ograniczyli jego zużycie. Firmy energetyczne zaczynają więc obniżać swoje taryfy.
2009-05-13 13:20Nowy blok w Elektrowni Łagisza za 2 mld zł rozpoczął próbną pracę
Wybudowany za ok. 2 mld zł nowy blok energetyczny w należącej do Południowego Koncernu Energetycznego (PKE) Elektrowni Łagisza w Będzinie rozpoczął próbną pracę. Za około miesiąc ma być ostatecznie oddany do eksploatacji.
2009-05-13 00:00Paliwo i prąd popłyną z cukrowni
Wiadomo już za ile, gdzie i kiedy ruszą pierwsze kompleksy energetyczno-biopaliwowe w byłych cukrowniach.
2009-05-12 15:57Do końca 2011 r. powstaną instalacje energetyczne w Wożuczynie i Łapach
Do końca 2011 roku mają powstać w zlikwidowanych cukrowniach w Wożuczynie i Łapach kompleksy energetyczno-biopaliwowe - poinformowali we wtorek na konferencji prasowej przedstawiciele resortu skarbu.
2009-05-04 00:00Polimex zbuduje elektrociepłownię
2009-04-30 19:49Współpraca Tauron i KGHM przy budowie bloku energetycznego Blachownii
Tauron Polska Energia i KGHM Polska Miedź będą współpracować przy budowie węglowego bloku energetycznego w Elektrowni Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu. W czwartek spółki podpisały list intencyjny w tej sprawie.
2009-04-30 15:25Są szanse na dużą inwestycję w Tarnowie
Tarnowskie Azoty, PGNiG, Tauron i Polimex-Mostostal podpisały list intencyjny w sprawie budowy nowej elektrociepłowni o mocy 200 MW produkującej energię na bazie gazu ziemnego i ws. modernizacji istniejącej elektrociepłowni o mocy 65 MW pracującej na terenie chemicznej spółki. Partnerzy podzielą się rolami.
2009-04-30 15:20Polimex-Mostostal: List intencyjny ws. budowy elektrociepłowni
Polimex-Mostostal poinformował, że w czwartek podpisał z Zakładami Azotowymi w Tarnowie-Mościcach, PGNiG i Tauron Polska Energia list intencyjny w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie nowej elektrociepłowni o mocy 200 MW.
2009-04-28 00:00PGNiG i Tauron raczej na tak
Gazowy gigant ma szansę wyprzedzić KGHM i Orlen i jako pierwszy potentat spoza branży poważnie zaangażować się w energetykę.
2009-04-17 14:39CEZ podtrzymuje zainteresowanie udziałem w prywatyzacji polskich firm
Czeski koncern energetyczny CEZ podtrzymuje swoje zainteresowanie udziałem w prywatyzacji polskich firm. Jest zainteresowany Tauronem, ZE PAK, przyjrzy się także prywatyzacji Enei i Bogdanki - poinformował Petr Ivanek, prezes CEZ Polska, cytowany przez serwis GPWInfostrefa.
2009-04-17 14:31Tauron i KGHM mogą podpisać wkrótce list ws. budowy bloku w Blachowni
Tauron i KGHM mogą podpisać wkrótce list intencyjny w sprawie budowy bloku energetycznego w Blachowni - poinformował PAP prezes Taurona Dariusz Lubera.
2009-04-16 08:22PGNiG i Tauron wkrótce zdecydują o 1,5 mld zł inwestycji
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz grupa energetyczna Tauron w IV lub V podejmą decyzję o budowie kosztem około 1,5 mld zł zasilanego gazem bloku energetycznego w należącej do Taurona Elektrowni Stalowa Wola - poinformował Stanisław Tokarski, wiceprezes Taurona, cytowany przez serwis GPWInfostrefa.